امـروز : سه شنبه 12 مهر 1401
تاریخ : يکشنبه 11 شهريور 1397
کد 11718

جوانان تعاونگر دانش بنیان افتخار کشور هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : جوانان کارآفرین و تعاونگران جوان که کالای با کیفیت ایرانی را در شرکت های دانش بنیان تولید میکنند افتخار کشورند، با تمام توان از این مجموعه ها حمایت میکنم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم دردیدارتعاونگران برتر استان با بیان اینکهﺗﻌﺎﻭﻥﺩﺭﻣﻔﻬﻮﻡﻋﺎﻡﺑﻪﻣﻌﻨﺎﻱﻫﻤﻜﺎﺭی، ﻣﺴﺎﻋﺪﺕ، ﻳﺎﺭﻳﮕﺮی ﻭ ﺭﻋﺎﻳﺖ ﻣﻨﺎﻓﻊﺟﻤﻌﻲﺁﻣﺪﻩﺍﺳﺖ، گفت: تعاونیها به عنوان بنگاه های اقتصادی مردم نهاد با سرمایه مردم، برای مردم و با مدیریت مردم فعالیت مینمایند که در این میان تعاونگران دانش بنیان که با نقش آفرینی جوانان مدیریت میشود افتخار کشور هستند.

امام جمعه تبریز افزود: ماهیت بخش تعاون به گونه‌ای است که با استفاده از سرمایه‌های خرد شکل‌ می‌گیرد و بر اساس عموم تئور‌ی‌های اقتصادی مدرن موجود، تجمیع سرمایه از طریق جذب سرمایه‌های خرد دارای بیشترین میزان درجه مقاومت در مقابل تکانه‌های اقتصادی است.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم رشد اقتصادی، فقرزدایی، اشتغال مولد، یکپارچگی اجتماعی را از اهداف شکل گیری تعاونی ها عنوان کرد و گفت : نیاز کشور به اشتغالزایی مولد، تولید محصول با کیفیت همراه با بازارسازی و سوق دادن فعالیت‌های تولیدی به سوی مردم نهاد شدن، ضرورت توجه به توسعه بخش تعاون را دو چندان کرده است.

وی گفت: تعاونی‌ها به عنوان تشکل‌های اقتصادی و اجتماعی دارای توان و ظرفیت لازم برای سازماندهی اقشار و گروه‌های مختلف مردمی در جهت ایجاد توسعه انسانی پایدار است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه تعاون از بی عدالتی های اجتماعی جلوگیری میکند، تاکید کرد: تعاونی ها گره گشای مشکلات مردم در حوزه های مختلف هستند و یکی از اساسی ترین، منطقی ترین و بنیادی ترین مسئله برای استقرار عدالت شکل گیری تعاونی ها می باشد.

امام جمعه تبریز؛ بخل، حسادت و خود بزرگ بینی را از موانع موفقیت تعاونی ها دانست و خاطرنشان کرد: برای افزایش رزق و روزی، ارتقا نشاط و امید اجتماعی و عمل به سیره ائمه معصومین در راستای کمک به همنوعان باید کارهای اقتصادی را در قالب تعاونی ها سامان داد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه با تمام توان از تعاونی های دانش بنیان حمایت میکنم، تصریح کرد: تولید کالای با کیفیت ایرانی در گرو توجه به راهبرد اقتصادی مقاومتی است که جوانان صاحب علم و دانش در قالب تعاونی های دانش بنیان در آنها ایفای نقش میکنند.

وی با بیان اینکه جوانان تعاونگر دانش بنیان افتخار کشور هستند، گفت : آمادگی دارم از نزدیک در جریان فعالیت های مجموعه های تعاونی دانش بنیان قرار گیرم.

در ابتدای این دیدار حسینی مدیرکل اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی از عملکرد تعاونی های استان گزارش ارائه داد./*

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 شهريور 1397
  • ساعت 13
  • توسط itshams itshams
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh