امـروز : يکشنبه 16 مرداد 1401
تاریخ : سه شنبه 22 آبان 1397
کد 13609

ظرفیت های فرهنگ وقف، جامعه را در مسیر تعالی قرار میدهد

تبیین ظرفیت های وقف در اقتصاد کشور و تنوع فعالیتها و دستاوردهای اوقاف و امور خیریه های این حوزه جامعه را در مسیر تعالی قرار می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تبیین ظرفیت های وقف در اقتصاد کشور و تنوع فعالیتها و دستاوردهای اوقاف و امور خیریه های این حوزه جامعه را در مسیر تعالی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم به مناسبت هفته وقف در دیدار مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان ترویج فرهنگ وقف در جامعه گفت: اقشار مختلف مردم به خصوص روحانیون باید تلاش کنند تا فرهنگ حسنه وقف به عنوان فرهنگ و رفتاری صحیح در بین مردم نهادینه شود.

امام جمعه تبریز افزود: یکی از مراکز مهم که می‌تواند مردم را به سوی سنت حسنه وقف هدایت کنند، حوزه‌های علمیه است که با همکاری و همیاری اوقاف اهداف آن را به ثمر رسانده و در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی تاثیر به سزایی در جامعه اسلامی داشته است.

وی با اشاره به اینکه در جامعه باید به اهمیت و موضوع وقف توجه بیشتری شود، گفت: وقف یکی از با ارزش ترین مظاهر احسان و نیکوکاری است که ترویج و گسترش این سنت حسنه در جامعه می تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی یکی از کارکردهای مهم وقف در جامعه را فقرزدایی دانست و گفت: می توان با گسترش فرهنگ وقف میزان فقر و محرومیت را در جامعه کاهش داد.

امام جمعه تبریز افزود: کار ویژه و مهم وقف در تسهیل امور و خدمات عام المنفعه و گره گشایی از مشکلات مردم است و نیاز اصلی اجتماعی امروز جامعه ایران اسلامی فقر زدایی است که سازمان اوقاف و امور خیریه ظرفیت نقش آفرینی در این زمینه را دارد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: وقف سنتی حسنه است که در تمام ادیان مورد توجه قرار گرفته و ضمن تامین روحی و عاطفی انسان با آخرت انسان نیز گره خورده است.

وی همچنین با تاکید بر احیای موقوفات گفت: احیا و بهره گیری کاربردی موقوفات افزایش اعتماد عمومی را در جامعه به دنبال دارد./*

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 آبان 1397
  • ساعت 02
  • توسط itshams itshams
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh