امـروز : يکشنبه 16 مرداد 1401
تاریخ : يکشنبه 10 شهريور 1398
کد 18287

اقتصاد مقاومتی در ارس تجلی یافته است

امام جمعه تبریز عنوان کرد: تنها راه نجات کشور، حرکت به سمت رونق تولید داخلی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در مراسم بهره برداری از بخش اول پروژه های سرمایه گذاری، تولیدی و ورزشی هفته دولت منطقه آزاد ارس، گفت: اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ارس مصداق بارز عمل به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه تبریز عنوان کرد: تنها راه نجات کشور، حرکت به سمت رونق تولید داخلی است و مسیری که منطقه آزاد ارس در این زمینه در پیش گرفته است، نشان دهنده عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در این منطقه است.

وی افزود: فعالیت های صورت گرفته نشان می دهد که سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس نیز هم پای مسئولان منطقه به منویات مقام معظم رهبری لبیک گفته اند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به اینکه سرمایه گذاری های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس از ابعاد مختلف دارای اهمیت است، گفت: بیشتر پروژه هایی که امروز در منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسیده است، در مدت زمان اندکی بین ۲ تا ۳ ماه احداث شده اند.

وی تصریح کرد: کمک به تسریع در راه اندازی واحدهای تولیدی، موضوعی است که باید جدی گرفته شود و اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ارس باید الگویی برای تمام کشور باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، تاکید کرد: واحدهای افتتاح شده امروز توسط سرمایه گذارانی احداث شده اند که قبلاً واردکننده و فروشنده همین محصولات بودند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: تخصص در حوزه فعالیت و شناخت از بازارهای داخلی و خارجی محصولاتی که تولید میشود، در موفقیت واحدهای افتتاح شده موثر خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به افتتاح سالن ورزش های سنتی و زورخانه ارس، گفت: اهتمام سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه توسعه ورزش و توجه به ورزش های باستانی و سنتی شایسته تقدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین  آل هاشم در پایان گفت: دشمنان کشور بدانند که تحریم ها ما را مقاوم تر می کند و به برکت همین تحریم ها از واردکننده به تولید کننده بسیاری از محصولات تبدیل شده ایم.

گفتنی است، درمرحله نخست افتتاح پروژه های سرمایه گذاری به مناسبت هفته دولت؛ ۷پروژه صنعتی، گردشگری، ورزشی و عمرانی از بین ۲۷ پروژه آماده افتتاح منطقه آزاد ارس به صورت رسمی به بهره برداری رسید./*

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 شهريور 1398
  • ساعت 17
  • توسط itshams itshams
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh