امـروز : يکشنبه 16 مرداد 1401
تاریخ : شنبه 3 خرداد 1399
کد 21051

آزادی خرمشهر با اراده الهی؛ دکترین سیاسی و الهی امام است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: «خرمشهر را خدا آزاد کرد» اگرچه جمله‌ای کوتاه، اما از ماندگارترین جملات تاریخ سیاسی ایران معاصر است و این دکترین سیاسی و الهی امام قابل تأمل است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در مراسم توزیع بسته های معیشتی هنرستان دخترانه سمیه و هلال احمر استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر با بیان اینکه این عملیات در ۴ مرحله انجام گرفت، گفت: امام با این جمله می‌خواستند بفرمایند از کسی غیرخدا کاری ساخته نیست و کسی کاری نمی‌تواند بکند.

امام جمعه تبریز افزود: امّا بزرگ‌تر از این حادثه، این بود که امام (رضوان الله علیه) آن مرد خدا و حکیم الهی به معنای واقعی کلمه وقتی خرّمشهر آزاد شد و زمانی که مجاهدت به‌بار نشست، فرمود که خرّمشهر را خدا آزاد کرد.

وی در تبیین معنای جمله “خرّمشهر را خدا آزاد کرد” گفت: این یعنی اگر شما مجاهدت کردید، قدرت خدا می‌آید پشت شما. اگر لشکری عقبه‌اش، ذخیره‌اش قدرت الهی باشد، این لشکر شکست ناپذیر میشود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: امام به ما فهماند که وقتی مجاهدت میکنید، وقتی تنبلی نمیکنید، وقتی وارد میدان میشوید، وقتی نیروهای خودتان را به صحنه وارد میکنید، اینجا قدرت خدا است که پشت سر شماست، از این رو خرّمشهر را خدا آزاد میکند.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: با این منطق، همه دنیای مسخّرِ استکبار را هم خدا میتواند آزاد کند. با این منطق، فلسطین هم میتواند آزاد بشود. با این منطق، هر ملّتی میتواند مستضعف نماند؛ به شرطی که این منطق تحقّق پیدا کند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه وقتی با این منطق وارد میدان شدیم، ترس و مرعوب شدن وجود نخواهد داشت، گفت: با این منطق قدرت نظامی یا تبلیغاتی یا پولی و مالی و اقتصادیِ قدرتها در مقابل ما، دیگر ترسناک و هولناک نخواهند بود؛ چون به قدرت خدا متّکی هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به خیانت های صورت گرفته در آن زمان علیه نظام اسلامی و خاک عزیزمان گفت: اگر خیانت بنی صدر نبود، به هیچ وجه خرمشهر سقوط نمی‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه فرماندهی هوشیارانه امام راحل و وحدت نیروهای مسلح عامل پیروزی در خرمشهر و آزاد سازی این شهر بود، خاطرنشان کرد: امروز زنده نگاه داشتن یاد و خاطره رشادت و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام می تواند آرمان های نظام را حفظ کرده و این نظام الهی را از گزند توطئه های دشمنان مصئون نگاه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمک های مومنانه مردم در رزمایش مواسات گفت: مردم خطه آذربایجان در راستای درمان و کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا با محوریت مساجد صحنه هایی بی نظیر از همدلی را به نمایش گذاشته اند.

امام جمعه تبریز افزود: مردم استان ما از اوایل فروردین ماه سال جاری با تشکیل ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت به کمک نیازمندان و آسیب دیدگان از ویروس کرونا شتافتند و با فرمان رهبر معظم انقلاب در جشن نیمه شعبان کمک های مومنانه مردم جلوه ای دیگر به خود گرفت و امروز سراسر ایران اسلامی صحنه های بی نظیر از شکوه همدلی است./*

  • نوشته شده
  • در شنبه 3 خرداد 1399
  • ساعت 14
  • توسط itshams itshams
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh