امـروز : شنبه 8 بهمن 1401
تاریخ : شنبه 1 شهريور 1399
کد 21422

طرح گشایش اقتصادی دولت باید از مشکلات معیشتی بکاهد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: هر گونه شتاب در اجرای طرح گشایش اقتصادی تبعات اجتماعی نامطلوبی خواهد داشت، در این طرح باید تنگناهای معیشتی مردم کاهش یابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در برنامه پیام جمعه با بیان اینکه ابهامات طرح گشایش اقتصادی دولت باید برطرف شود، گفت: با اعلام طرح گشایش اقتصادی دولت از سوی رئیس جمهور و توضیح جزییات آن توسط اعضای اقتصادی دولت انبوهی از نظرات موافق و مخالف در فضای مباحث اقتصادی و در فضای رسانه ای مطرح شد.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: از نظر مخالفان، این طرح موجب تداوم و افزایش وابستگی به فروش نفت خام شده و دولت نیز بدهی ارزی پیدا میکند. وی گفت: با این کار دولت آینده با حجم زیادی در حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی که در واقع نصف کل بودجه کشور است، باید کارش را آغاز کند و این به معنی کار در زمین سوخته است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه طرح گشایش اقتصادی نیاز به اصلاحات ساختاری در برنامه و بودجه دارد که باید در بودجه سال آینده اعمال شود، گفت: اکنون در میانه سال انجام این کار خلاف برنامه و بودجه سال ۹۹ است. وی گفت: دلیل دیگر مخالفان طرح گشایش اقتصادی این است که طرحی با چنین اهمیت باید به شکل لایحه توسط دولت در مجلس شورای اسلامی  مطرح شود و به تصویت نمایندگان مردم برسد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: اگر ملاک مصوبه شورای هماهنگی سران قوا باشد، از اظهارات دو رئیس قوه پیداست که هماهنگی دقیق با این دو قوه هم انجام نگرفته است.

امام جمعه تبریز بازار نفت خام را بازاری لرزان و شکننده و پر ریسک دانست و گفت: دو شاخص کاهش میزان فروش و کاهش قیمت نفت خام همواره بعنوان یک تهدید اصلی مطرح است، از این رو نباید اعتماد مردم را به چنین بازاری گره زد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: به نظر میرسد طرح ارائه شده از سوی مجلس که در یک جمله اساسی پیش فروش نفت را به پیش فروش فرآورده های نفتی تبدیل کرده است شفاف تر و روشن تر بوده و منطبق با سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد: با بهترین و راه گشاترین تصمیم در موضوع اقتصادی کشور؛ بخشی از مشکلات، معظلات و تنگ های اقتصادی که بر مردم نجیب ایران اسلامی  وارد آمده است کاهش یابد./*

  • نوشته شده
  • در شنبه 1 شهريور 1399
  • ساعت 13
  • توسط itshams itshams
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh