امـروز : شنبه 13 خرداد 1402
تاریخ : پنجشنبه 23 دي 1400
کد 24428

در اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد؛

مبارزه با آفات و مصادیق تضعیف نظام رسالت حوزه‌ های علمیه 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حوزه های علمیه و عالمان دینی وظیفه دارند؛ آفات و مصادیق تضعیف نظام را به درستی بشناسند و در جهت حفظ نظام اسلامی و مبارزه با آنها هوشیارانه وارد میدان مبارزه شوند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد از حوزه های علیمه بعنوان پیش آهنگ انقلاب اسلامی برای اندیشه پردازی یاد کرد و گفت: حلقه پیشتاز، گروه منسجم، بسیج  نیروهای اجتماعی، مدافع و پشتیبانی معنوی و مدیریتی انقلاب اسلامی و نظام بر دوش حوزه‌های علمیه و روحانیت راستین و متعهد است.
امام جمعه تبریز ادامه داد: معتقدان به انقلاب اسلامی و در رأس آنها حوزه های علمیه و عالمان دینی وظیفه دارند که آفات و خطرات و مصادیق تضعیف نظام را به درستی بشناسند و سپس در جهت حفظ نظام اسلامی و مبارزه با آفات و عوامل تضعیف کننده هوشیارانه و با دقت به مبارزه برخیزیند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: برای مبارزه با آفات و مصادیق تضعیف نظام باید عوامل و  اقداماتی که اعتبار و منزلت نظام را میکاهد و موجودیت آن را به مخاطره می اندازد به خوبی شناسایی شوند.
وی گفت: تبلیغ و یا هرگونه اقدام نظری و عملی که پایه های ایمانی مردم و کارگران نظام را نسبت به اسلام و نظام اسلامی را سست کند و باعث گسترش روحیه بی تفاوتی نسبت به نظام اسلامی شود از مصادیق تضعیف نظام است.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی مخالفت با قانون اساسی را از دیگر مصادیق و آفت های تضیف نظام برشمرد و گفت: مخالفت با اصولی که بیانگر اسلامی و ولایی بودن نظام هستند و همچنین مخالفت با ولی فقیه از خطرهای تضیف نظام است، چرا که با نبود ولی فقیه هیچ زمانتی برای اسلامی بودن نظام و تداوم آن وجود ندارد.
امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه ما باید آفت ها و مسائل تضیف کننده را بشناسیم و برای مقابله با آنها برنامه ریزی صحیحی داشته باشیم، ادامه داد: امیداوریم در سطح کشور روحانیت بتواند در سایه بزرگان مدرس حوزه علمیه قم به اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برسند و در جهت آرمان های والای حضرت امام راحل و اهداف مقدس مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای خصوصاً در ارتباط با بیانیه گام دوم انقلاب قدم های مثبتی را بردارند./*
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 23 دي 1400
  • ساعت 17
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh