امـروز : يکشنبه 8 خرداد 1401
تاریخ : سه شنبه 6 ارديبهشت 1401
کد 24513

در دیدار جمعی از دانشجویان؛

لزوم گفتمان‌سازی دانشجویان برای پیشبرد اهداف انقلاب

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ضرورت گفتمان سازی توسط دانشجویان برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در دیدار جمعی از دانشجویان تشکل های دانشجویی استان با بیان اینکه قشر دانشجو ظرفیت های بزرگ و خوبی دارند و می توانند در تمامی عرصه ها کمک کرده و در تحقق هویت دینی تلاش کنند، گفت: یکی از موارد مهمی که مقام معظم رهبری همیشه به آن تاکید دارند، تأثیرگذاری و نقش آفرینی جوانان و دانشجویان در جامعه است، لذا ضروریست که تشکل های دانشجویی به این مساله توجه ویژه کرده و این را جزو اولویت های اصلی خود قرار بدهند.
امام جمعه تبریز افزود: شما دانشجویان باید حقوق مردم را مطالبه و پیگیری کنید و توجه به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و حضور در تمامی مسایل از الویت هایتان باشد.
وی اظهار داشت: دیدارهای دانشجویی برای همه مسئولان شیرین و جذاب است چرا که نظرات خوبی توسط برادران و خواهران ارایه می شود و این نشان از سطح بالای فکری و دغدغه مندی جوانان است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری وجود تشکل های دانشجویی متعدد را فرصتی بزرگ برای کشور می دانند، خاطرنشان کرد: ایشان با تاکید بر نقش آفرینی دانشجویان و تشکل های دانشجویی بعنوان مراکز تولید فکر و پیشران حرکت های جهادی در مسایل مختلف فکری و علمی به آینده امیدوار هستند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشجوی تحول خواه و تحول گرا همراه با ایجاد حرکت جهشی و جهادی همراه با نوآوری در روشها و کارکردها می تواند در همه عرصه ها اثرگذار باشد.
وی خود سازی فردی و اجتماعی، تقویت مبانی معرفتی و پرهیز از انفعال و انحراف، داشتن روحیه آرمان خواهی و تحول خواهی، انتقاد در کنار پیشنهاد و پرهیز از پرخاشگری را از دیگر اولویت های تشکل های دانشجویی برشمرد و گسترش جبهه انقلاب و پرهیز از داشتن صراحت در مقابل ایجاد کنندگان تردید، توجه به پیشرفت علمی، اهمیت به مسأله عفاف و حجاب و حیای اسلامی در محیط دانشگاه، توجه به انقلابی و اسلامی ماندن دانشجو و دانشگاهی و پرهیز از غرب گرایی را از مسایل مهم خواند.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه دانشجو باید دارای بصیرت باشد و با چشم باز نگاه کند، خاطرنشان کرد: تشکل های دانشجویی از فعال ترین و مؤثرترین تشکل های کشور هستند، اما چون مسیر انقلاب اسلامی مسیری رو به جلو و در حال پیشرفت است و در شرایط فعلی در فاصله گذار بین نظام اسلامی تا تحقق دولت اسلامی هستیم، نیاز است در این مسیر تشکل های دانشجویی تقویت شوند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: یکی از سوالات پر تکرار دانشجویان از مقام معظم رهبری این است که در شرایط زمان فعلی، نقش جوانان و تشکل های دانشجویی در انقلاب اسلامی چه نقشی است که ایشان در جواب میفرمایند؛ تشکل های دانشجویی باید نقش حلقه میانی را بازی کرده و برای ایفای نقش در این حلقه ها فعالیت های گسترده ای داشته باشند.
وی ادامه داد: اگر نگاه تشکل های دانشجویی نگاهی حرفه ای باشد و برای تحقق اهداف ورود جدی بکنند، می توانند کمک موثری در پیشرفت انقلاب اسلامی داشته باشند، بعنوان مثال اگر در جهاد سازندگی، جهاد علمی و جهاد تبیین تلاش مستمر داشته باشند، می توانند مسائل را بهتر و ویژه تر پیش ببرند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خطاب به مسئولان نیز گفت: مسئولان باید در برنامه ریزی های خود به دانشجویان هویت بدهند و برای حل نظام مسایل از آنان دعوت کنند.
در این جلسه ۸ نفر از نماینده های تشکل های دانشجویی دغدغه های خود را در موضوعاتی همچون کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها، پیروی از مکتب امام راحل، وحدت رویه در بحث آزاد اندیشی، مسائل مربوط به آموزش و پرورش استان، مشکلات صنفی استان، توجه جدی به محیط زیست و دریاچه ارومیه، نظارت بر عملکرد دولت، توجه به فرهنگ عمومی تبریز و توجه به سیاست کلان کشور ارایه کردند./*
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 ارديبهشت 1401
  • ساعت 20
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در سه شنبه 6 ارديبهشت 1401
  • ساعت 20
  • توسط abdolah asadi
نظرات شما
captcha refresh