امـروز : پنجشنبه 9 تير 1401
تاریخ : سه شنبه 3 خرداد 1401
کد 24535

در دیدار با فرماندهان نظامی؛

ضرورت افزایش توانمندی‌های نظامی نیرو‌های مسلح

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: حفظ آمادگی دفاعی کشور و افزایش توانمندی های نظامی باید نوآورانه باشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار با فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای ستاد گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر استان افزود: بر همین مبنا باید آمادگی نظامی و دفاعی خود را در نوآورانه‌ترین شکل حفظ کنیم و همواره برای ارتقای معنویت و استحکام ارتباط قلبی با خداوند و اُنس با قرآن تلاش کنیم.
وی تدبر در آیات الهی، اقامه نماز اول وقت و حضور در مجالس معنوی و مذهبی بین نیرو‌های مسلح را دارای اهمیت فراوان دانست و بر تشویق نیرو‌ها از سوی فرماندهان تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه دشمن از وارد کردن ضربه نظامی به ما ناامید است، اظهار کرد: دشمن هوشمندی و اخلاص نیرو‌های مسلح ما را می‌بیند و مشاهده می‌کند که توان مقابله با نیرو‌های مسلح ما را ندارد، اما با استفاده از ابزار‌های پیچیده درصدد نفوذ است تا هویت جوان ایرانی را به هویت مورد پسند آمریکا و استکبار تغییر دهد.
وی تغییر توازن سیاسی و نظامی را مهم‌ترین نتیجه عملیات بیت‌المقدس دانست و ادامه داد: تغییر توازن سیاسی و نظامی در جنگ و منطقه خلیج فارس به سود جمهوری اسلامی ایران، مهم‌ترین و برجسته‌ترین نتیجه عملیات بیت‌المقدس بود که کسب پیروزی‌های بزرگ در آن به دست آمد.
امام جمعه تبریز افزود: وقتی نیرو‌های عراقی می‌خواستند وارد خرمشهر شوند بنی‌صدر با این فکر که آن‌ها را داخل شهر بکشانیم و سپس خفه کنیم، باعث سقوط این شهر شد و همه کارشناسان نظامی به این سیاست و طرح غلط هشدار می‌دادند، اما او توجهی نکرد و اتفاقی افتاد که نباید می‌افتاد.
وی با اشاره به اهمیت سیاسی و نظامی آزادسازی خرمشهر یادآور شد: از بعد سیاسی عراق با از دست دادن خرمشهر تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد و به عبارتی خرمشهر برگ برنده عراق محسوب می‌شد که با آزادسازی به دست رزمندگان اسلام و عقب نشینی تحقیرآمیز و مفتضحانه ارتش دشمن، رژیم عراق داشت به پایان خودش نزدیک می‌شد.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و برهم خوردن توازن در منطقه به زیان آمریکا، تحولات مهمی به وقوع پیوست و تحمیل جنگ بر اساس این فرض طراحی و اجرا شد تا با مهار و تعدیل جمهوری اسلامی، مجدداً "توازن به سود آمریکا برقرار شود، ولی فتح خرمشهر که در نظر استکبار جهانی و وابستگانش به منزله سقوط عراق و فروپاشی کشور‌های منطقه ارزیابی می‌شد، خط بطلانی بر نقشه‌های استکبار و ارتجاع کشید.
وی با اشاره به اینکه آمریکا برای مقابله با تغییر توازن در خلیج فارس و خاورمیانه مبادرت به تقویت جبهه میانی خودش کرد، گفت: استکبار با ایجاد جو روانی و تبلیغاتی چنین القاء میکرد که منطقه در آستانه یک تحول عظیم است و نتایج آن به سود انقلاب اسلامی ایران خواهد بود و تلاش می‌کرد به اعراب و سران کشور‌های وابسته بگوید ما پشت شما هستیم، اما فتح خرمشهر توازن را به‌طورکلی به سود ایران تغییر داد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: کسانی که در آن دوران در خرمشهر حضور داشتند، می‌دانند که دشمن چه موانعی را ایجاد کرده بود و به جای درخت، آهن کاشته بودند که بالگرد‌ها نتواند بنشیند یا هلی بورد انجام دهند.
امام جمعه تبریز گفت: آزادسازی خرمشهر نشان داد امکان آزادسازی همه ملت‌های تحت ستم استکبار و آزادسازی فلسطین وجود دارد، نیازمند فداکاری و تلاش است./*
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 3 خرداد 1401
  • ساعت 13
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh