امـروز : سه شنبه 12 مهر 1401
تاریخ : چهارشنبه 19 مرداد 1401
کد 24578

در دیدار جهادگران دانشگاهی استان

لزوم تلاش جهاد دانشگاهی برای اسلامی شدن دانشگاهها

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی گفت: جهاد دانشگاهی برای اسلامی‌ شدن دانشگاه‌ها و تعمیق هویت ایرانی اسلامی تلاش کند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار جهادگران دانشگاهی استان با وی اظهار کرد: یکی از مباحثی که این نهاد باید به آن توجه کند، صیانت از اصول و ارزش‌های انقلابی از جمله عدالت خواهی، عقلانیت، آخرت طلبی، مردم سالاری دینی، وفاداری به آرمان‌های انقلاب و امام(ره)، پایبندی به فرهنگ جهاد و شهادت، ساده زیستی، عزت نفس و خودباوری در محیط کاری است.
وی تعهد به توسعه و پیشرفت کشور را از جمله وظایف جهاد دانشگاهی عنوان کرد و افزود: مواردی چون مسئولیت پذیری، پاسخگویی، عشق به خدمت، وفای به عهد، سختکوشی و درستکاری از جمله ویژگی‌هایی است که جهاد دانشگاهی باید در بدنه خود جاری سازد و آن‌ها را به جامعه انتقال دهد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه پیشرفت، پژوهش و فناوری در کشور اشاره کرد و ادامه داد: توسعه دانش و تحقیقات کاربردی مورد نیاز کشور، ایجاد و توسعه فناوری‌های مختلف، توسعه تجاری سازی فناوری‌های آماده بهره برداری، تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و توانمند در تولید با تاکید بر رویکرد آموزش محور و فناور محور، ارائه خدمات آموزشی با تاکید بر تخصص به منظور ارتقای توانمندی‌های مهارتی و حرفه‌ای با فناوری‌های مهم در عرصه ملی و بین المللی نیز از جمله وظایف جهاد دانشگاهی است.
نماینده ولی فقیه در استان ایجاد و گسترش ارتباط و برنامه‌های فرهنگی در حوزه دانشجویان جهان اسلام، رشد و ارتقای دانشجویان در برنامه ریزی و برنامه‌های فرهنگی و ایجاد فضای تامل گفتگو و خرد ورزی را نیز از جمله وظایف جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی دانست.
امام جمعه تبریز کمک به بهبود فضای کسب و کار، توانمندسازی، اشتغال دانش آموختگان از طریق توسعه و ترویج فرهنگ و کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان را جزو ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال عنوان کرد.
وی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی باید عملکرد خود را در حیطه‌های مختلف فعالیت بررسی و سنجش کند که آیا تاکنون توانسته در پیشبرد اهدافش موفق عمل کند و اگر نتوانسته عوامل و موانع را شناسایی کرده و در جهت جبران نواقص خود گام بردارد./*
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 مرداد 1401
  • ساعت 10
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در چهارشنبه 19 مرداد 1401
  • ساعت 11
  • توسط abdolah asadi
نظرات شما
captcha refresh