امـروز : سه شنبه 12 مهر 1401
تاریخ : سه شنبه 8 شهريور 1401
کد 24588

امام جمعه تبریز :

دیپلماسی منطقه‌ای دولت سیزدهم رونق اقتصاد و تجارت استان بوده است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای موفق عمل کرده است، گفت: یکی از پیامدهای مهم فعال شدن دیپلماسی منطقه ای دولت طی ماه های اخیر رونق صادرات و سرعت بخشی به رونق کسب و کار در آذربایجان شرقی بوده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت هفته دولت در مصلای امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به اینکه دیپلماسی منطقه ای دولت جمهوری اسلامی ایران روز به روز در حال پیشرفت است، گفت: این موضوع برای اقتصاد و تجارت آذربایجان شرقی نیز که با چند کشور خارجی مرز مشترک دارد، بسیار اثرگذار بوده و می تواند رونق کسب و کار در منطقه را سرعت ببخشد.
امام جمعه تبریز افزایش صادرات نفت و گاز و رکوردشکنی تولید نفت ایران را یکی از دستاوردهای مهم اقتصادی دولت سیزدهم برشمرد و ادامه داد: اینکه بر اساس آمارهای جهان ظرفیت تولید نفت ایران روزانه به بیش از  ۲.۵میلیون بشکه رسیده است، خبر بسیار مسرت بخش برای توسعه و گشایش های معیشتی و اقتصادی است که باید در ماه های آینده آثار مثبت آن نمایان تر شود.
وی احیای واحدهای تولیدی راکد و در حال تعطیلی را یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم طی یک سال اخیر بیان و اضافه کرد: اینکه طی این مدت واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی مثل ارج و آزمایش پس از مدت ها تعطیلی به چرخه اقتصاد کشور برگشتند، بسیار مهم و خوشحال کننده است.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم اتکا به درآمدهای مالیاتی بدون استفراض از بانک مرکزی، اصلاح نظام رایانه ای، افزایش واردات واکسن کرونا و تلاش برای کاهش تلفات ناشی از شیوع این بیماری و رکوردشکنی در تولید برق و گاز را از دیگر اقدامات مهم و اساسی دولت سیزدهم طی یک سال گذشته دانست.
نماینده ولی فقیه در استان به شهادت رجایی و باهنر در ۸شهریور سال ۱۳۶۰ اشاره کرد و گفت: این دو شهید والامقام برای دولتمردان ایرانی درس تعهد، صداقت، مسئولیت پذیری، دور از تجمل گرایی و خدمت به مردم در هر شرایطی را دادند و باید کارکنان دولت در هر مقام و مسئولیتی این ویژگی ها را همواره سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.
امام جمعه تبریز از رجایی و باهنر به عنوان عناصر فکور و دانشمندی یاد کرد که ساده زیست بوده و ذوب در ولایت بودند که بر همین مبنا بر ضرورت اتحاد، همبستگی و همگامی آحاد مردم و مسئولان تاکید داشتند و در مسیر عملیاتی کردن همین شیوه حکمرانی به شهادت رسیدند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه بی توجهی به قدرت سیاسی و ریاست طلبی را از جمله ویژگی های بسیار برجسته و ممتاز شهیدان رجایی و باهنر دانست و با اشاره به تحولات اخیر عراق، اظهار داشت: شرایط امروز این کشور نشان می دهد که قدرت طلبی چقدر عجیب و فسادآور است که یک فرد به خاطر آن کل کشور را بر هم زده است.
امام جمعه تبریز ادامه داد: اینکه یک فرد شرایط سیاسی عراق را در آستانه اربعین حسینی به خطر انداخته و مردم را به دردسر انداخته است، نشانه ای آشکار از قدرت طلبی متوهمانه ای است که گریبان عده ای معدود را گرفته است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه در نظام سیاسی اسلام قدرت وسیله ای برای راهبرد و تدبیر امور جامعه است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که قدرت و ریاست در چنین نظامی برای تحقق خدمت به خلق خدا است./*
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 شهريور 1401
  • ساعت 14
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در چهارشنبه 9 شهريور 1401
  • ساعت 10
  • توسط abdolah asadi
نظرات شما
captcha refresh