امـروز : چهارشنبه 9 آذر 1401
تاریخ : چهارشنبه 20 مهر 1401
کد 24599

امام جمعه تبریز تاکید کرد:

اقدامات خشن و آتش افروزی آشوبگران، برای پُرکردن خلاء عدم همراهی مردم است

نماینده ولی فقیه در استان: حوادثی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل میگیرد صحنه تمرین برای جبهه انقلاب برای نقش آفرینی مقتدرانه و کارآمد در عصر ظهور است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در آستانه میلاد حضرت پیامبراکرم(ص) و رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق(ع) در دیدار با اساتید حوزه های علمیه تبریز با بیان اینکه پشت پرده اغتشاشات عقده گشایی گسترده دشمن علیه مقدسات اسلامی است، اظهار داشت: حوادثی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل میگیرد صحنه تمرین برای جبهه انقلاب برای نقش آفرینی مقتدرانه و کارآمد در عصر ظهور است.
امام جمعه تبریز مواجه منطقی، ریشه یابانه و مستند با فتنه ها در حوادث را ضروری دانست و ادامه داد: در ماجرای اخیر؛ آشوبگران به سرعت سراغ آتش افروزی، اقدامات خشن و جنایت کارانه رفتند و با حمله به مساجد، مقرر مراکز مذهبی، حسینیه و پرچم های عزای اباعبدالله الحسین هیاهو ایجاد کردند.
وی فعال شدن گروهک های تجریه طلب و تکفیری در شمالغرب و جنوب شرق در حوادث اخیر را مورد اشاره قرار داد و افزود: آشوبگران با صحنه سازی های تند و اقدامات خشن و آتش افرزوی، خلاء بزرگ عدم همراهی اکثریت مردم را پُر کردند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه  نظام مقدس جمهوری اسلامی ره آورد مجاهدات مخلصانه فقهای عظام و شهدای مظلوم روحانیت بوده است، خاطرنشان کرد: این نظام مقدس ثمره اخلاص، بصیرت، حکمت و مدیریت بی بدیل پدیده قرن امام خمینی(ره) است که با رهبری حکیمانه و مشی انقلابی مبتنی بر حکمت، عزت و مصلحت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز تداوم یافته است.
امام جمعه تبریز گفت: دوست و دشمن به اقتدار؛ حماسه آفرینی و خنثی سازی نقشه های شوم و تدابیر سوء دشمنان داخلی و خارجی توسط مقام معظم رهبری اقرار و اعتراف دارند و این نقش بی بدیل در فتنه های ۷۸؛ ۸۸، ۹۸ و این حرکات فتنه آمیز اخیر جلوه ای عالم گیر دارد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به حضور به هنگام رهبر معظم انقلاب با محتوای جامع؛ کارگشا، امیدآفرین و شور انگیز در دانشگاه افسری نیروی انتظامی و خنثی سازی توطئه های دشمنان تاکید کرد: اقشار غیور و حماسه ساز آذربایجان و شیرزنان و شیر مردان، بویژه جوانان قهرمان عاشورائی با اعلام انزجار از آشوبگران آمادگی خود را برای تداوم خط امام و رهبری و کور کردن چشم فتنه و فتنه گران را اعلام میدارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود مهمترین عامل پرورش طلبه را اساتید عنوان کرد و از معلمان مراکز دینی خواست با شناخت شبهات اعتقادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، نشست های بصیرتی، کانون های علمی و کرسی های آزاد اندیشی، پیوسته بنیه علمی و آمادگی ذهنی خود و طلاب محترم را به روز و غنی سازید.
وی حضور در نمازهای جماعت، مراسم سیاسی و مذهبی مدارس و دانشگاه ها را فرصتی برای تحکیم روابط عاطفی، رفع شبهات، جذب نوجوانان و جوانان و کاهش گسست فرهنگی دانست.
امام جمعه تبریز حضور گرم و موثر در تشکل های بسیج اقشار، محلات، بویژه تقویت علمی بسیج طلاب و اساتید در شرایط حاضر را ضروری خواند و گفت: اساتید با تقویت پایگاه های بسیج مدارس علمیه استان، رابطه ای کارآمد و صمیمی با مسئولین سپاه و بسیج استان داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم عمق بخشی به مطالب علمی دروس و اهتمام جدی به مباحث اخلاقی و آموزه های اجتماعی در قرآن و سنت اهل بیت را مورد تاکید قرار داد و گفت: تقویت کانون های علمی، اهتمام به امور پژوهشی و نظم در برگزاری کلاسها باید از الویت های اساتید محترم باشد.
نماینده ولی فقیه در استان توجه به عدالت اقتصادی و عدالت اجتماعی از سوی دولتمردان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در دهه شصت و در شرایط جنگی که دنیا مقابل نظام و مردم ما ایستاده بود و شهرهای ما بمباران می شد و جوانان ما در جبهه شهید می شدند، اما مردم با دولت همبستگی داشتند و به اجزای حاکمیت اعتماد داشتند، اما در حال حاضر گسست میان دولت و ملت و افزایش بی اعتمادی به دستگاه های دولتی خلاء بسیار مهمی است که باید در جهت رفع آن اقدامات جدی صورت پذیرد./*
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 مهر 1401
  • ساعت 09
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh