امـروز : چهارشنبه 23 خرداد 1403
تاریخ : يکشنبه 11 دي 1401
کد 24656

در دیدار جمعی از اهالی شهرستان اهر

فتنه۸۸ را مدیریت عالمانه رهبرمعظم انقلاب خاموش کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ارکان شکل گیری نهم دی را مردم، ایمان دینی و عاشورای حسینی عنوان کرد و گفت: فتنه ۸۸ را مدیریت عالمانه رهبر معظم انقلاب خاموش کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از اهالی شهرستان اهر با تاکید بر تبیین نقش رهبری در مدیریت مقابله با فتنه و هدایت امت در جامعه گفت: اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشگاهیان، حوزویان، اهالی فرهنگ و جوانان حزب الهی باید نقش رهبری در مدیریت مقابله با فتنه، هدایت ملت، بصیرت بخشی و گفتمان سازی را در جامعه تبیین کنند.
امام جمعه تبریز افزود: اساتید، طلاب، دانشجویان و اهالی فرهنگ و جوانان حزب الهی باید نقش کانون های خارجی فتنه و در رأس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی و عوامل منطقه ای آنان را در پیگیری آرزوی ناکام براندازی نظام جمهوری اسلامی به مردم تشریح کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: باید چهار دهه ایستادگی، مقاومت ملت ایران و نقش مردم در رویایی با فتنه ها که در سایه پیوند ناگسستنی امت و امامین انقلاب اسلامی در زمان امام راحل و رهبری مقام معظم انقلاب به وجود آمده است را تبیین و تشریح کرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت را فرصتی برای تبیین نقش و جایگاه علمدار شهید مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی در شکل‌گیری جبهه مقاومت، دفع فتنه‌های بزرگ منطقه و واکاوی انگیزه تروریسم دولتی آمریکا در ترور این شهید و همرزم آن عنوان کرد.
امام جمعه تبریز ادامه داد: در فتنه‌های اخیر، آمریکا با برپایی اغتشاشات جدید دارای اهدافی است که شامل فشار حداکثری، جلوگیری از افول آمریکا، عدم تحقق ایران قوی، تضعیف جبهه مقاومت، فرسایشی شدن روند مذاکرات، تجزیه ایران و از بین بردن ارزش‌های دینی است.
خطیب نماز جمعه تبریز یادآوری کرد: رسالت ما در مواجهه با فتنه‌ها در بیان ائمه اطهار(ع) و در چهار مورد گنجانده شده که شامل پناه بردن به درگاه الهی، آگاهی، دانایی و بصیرت برای در امان ماندن از آتش فتنه‌ها، تقوا و نجات از فتنه‌ها و استقرار ذیل ولایت اولیای الهی است.
وی با اشاره به سالروز گرامیداشت یوم الله ۹دی به عنوان نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی، گفت: ما باید این ایام الله را زنده نگه داریم و مردم تبریز یک روز زودتر از ۹دی، بصیرت خود را نشان دادند و این کار ستودنی است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: دهه بصیرت، همچنین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سالروز حمله شجاعانه موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد، سالگرد قیام مردم قم در ۱۹دی سال ۱۳۵۶ است و برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب این ایام الله را باید گرامی داشت چرا که دهه بصیرت و میثاق با ولایت است./*
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 دي 1401
  • ساعت 20
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در سه شنبه 13 دي 1401
  • ساعت 09
  • توسط abdolah asadi
نظرات شما
captcha refresh