امـروز : چهارشنبه 9 اسفند 1402
تاریخ : دوشنبه 24 ارديبهشت 1397
کد 9160

امنیت شمالی ترین نقطه صفر مرزی ایران، ارس را صنعتی و اقتصادی کرده است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: رونق اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد ارس در شمالی ترین نقطه صفر مرزی ایران را مدیون مرزبانان و حافظان امنیت و تمامیت ارضی هستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در بازدید از نوار مرزی و پاسگاه های مرزبانی شهرستان جلفا با بیان اینکه هدف از سفر به این منطقه صرفاً برای عرض خداقوت به مرزبان نظامی و اقتصادی است، گفت: رونق اقتصادی ارس قطعاً به برکت امنیتی هست که مرزبانان غیور و رزمندگان اسلام در این منطقه ایجاد کرده اند و نیروهای حافظ مرزهای کشور باعث برقراری امنیت شده است.

امام جمعه تبریز افزود : توفیق حضور در منطقه آزاد ارس و پاسگاه های مرزی مستقر در این منطقه مایه مباهات و خوشحالی است، چرا که امنیت این بخش از مرزهای کشور با حضور مرزبانانی میسر می شود که مشغول حراست از مرزها هستند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه سفر به منطقه آزاد ارس و در بازدید از سامانه مانیتورینگ سازمان منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس مجهزترین و به‌ روزترین سامانه‌ کنترل قاچاق در کشور را مهیا کرده است و راه اندازی این سامانه توسط مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس شایسته تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: وجود سامانه مانیتورینگ اقدام مبارکی در منطقه آزاد ارس است که برای جلوگیری از تخلفات و قاچاق کالا بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: لزوم حمایت از کالای ایرانی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و باید جلوی واردات کالاهایی که مشابه ایرانی دارند، گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد : جلوگیری از قاچاق نیز یکی از الزامات موفقیت در اقتصاد مقاومتی است و خوشبختانه منطقه آزاد ارس در این زمینه اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز ضمن دعوت از نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی برای بازدید از طرح های صنعتی و اقتصادی منطقه آزاد ارس، گفت: در وضعیت کنونی کشور، مناطق آزاد می توانند به عنوان موتور پیش برنده اقتصاد کشور، فعالیت کنند.

محسن نریمان تصریح کرد: منطقه آزاد ارس می تواند کمک کند که توان اقتصادی استان زرخیز آذربایجان شرقی ظهور بیشتری پیدا کرده و منطقه آزاد ارس به عنوان مکملی برای ارتقای جایگاه اقتصادی استان است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با حضور در منطقه آزاد ارس از پاسگاه های هنگ مرزی شهرستان جلفا بازدید کرده و از نزدیک در جریان فعالیت های مرزی انجام گرفته در این منطقه قرار گرفت. محسن نریمان، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این بازدید، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم را همراهی کرد.

فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی، رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی آذربایجان شرقی، امام جمعه منطقه آزاد ارس، سرپرست فرمانداری، فرمانده هنگ مرزی و برخی مسئولین شهرستان جلفا نیز در این بازدید حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در این سفر از پاسگاه مرزی مارازاد، ریاحی و پل چوبی بازدید کرد. بازدید از دفتر امام جمعه منطقه آزاد ارس، مزار شهدای ۱۳۲۰، مسجد در دست احداث جلفا، مزار شهدای گمنام شهرستان و اتاق مانیتورینگ ارس از دیگر بخش های این سفر بود./*

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 24 ارديبهشت 1397
  • ساعت 21
  • توسط itshams itshams
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh