امـروز : چهارشنبه 9 اسفند 1402
تاریخ : جمعه 18 آذر 1401
کد 24636

امام جمعه تبریز :

تلاش ارتش رسانه ای آمریکا برای مصادره ۱۶ آذر رسوا شد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: با هوشیاری دانشجویان تلاش ارتش رسانه ای آمریکا برای مصادره ۱۶ آذر رسوا شد و همچنان «مرگ بر آمریکا» گفتمان زنده خط استکبارستیزی است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه استکبارستیزی در دانشگاه‌ها ادامه دارد، گفت: ارتش رسانه ای آمریکا و منطقه می خواستند از مناسبت تاریخی ۱۶ آذر با روایتگری جعلی از روزی که با مختصات ضداستبدادی و آمریکایی شناخته می شود، علیه آزادترین نظام منطقه و ضدآمریکایی ترین دولت در جهان (جمهوری اسلامی ایران) بهره برداری کنند.
امام جمعه تبریز با اشاره به نامگذاری ۱۶ آذر به مناسبت شهادت سه دانشجو توسط رژیم پهلوی، افزود: دشمنان باور داشتند که می توانند با هیاهوی رسانه ای و اقدام میدانی، ۱۶ آذر را مصادره کنند اما این اقدام چنان مضحک بود که با هوشیاری دانشجویان، مفتضح و رسوا شد.
خطیب نماز جمعه تبریز با قدردانی از هوشیاری و بصیرت دانشجویان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان تبریز برای خنثی کردن این توطئه دشمنان، گفت: از همه دانشجویان که با هوشیاری خود به وظیفه دینی و ملی عمل کردند، تشکر می کنم.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه اصناف و بازاریان کشور آرزوی دشمن را به کابوس تبدیل کردند، گفت: این هفته دشمن فراخوان اعتصاب و تحصن کرده بود، که مردم به ویژه اصناف و بازاریان آرزوی دشمن را به کابوس تبدیل کردند و برخلاف کشور ما، اعتصابات در اروپا آغاز شده و هر روز شاهد شکل گیری زنجیره ای از اعتصابات صنفی در اروپا و کشورهای فرانسه و انگلیس هستیم.
وی با بیان اینکه کمتر از یک ماه تا پایان سال جاری میلادی و شروع سال ۲۰۲۳ باقی مانده است، یادآوری کرد: جنگ اوکراین همچنان ادامه دارد و تبعات اقتصادی آن نیز وضعیت بسیار دشواری را برای اتحادیه اروپا و حوزه یورو ایجاد کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: در اروپا روزی نیست که رسانه ها خبر از اعتصاب و اعتراض ندهند اما آنچه نادیده گرفته می شود، استاندارد دوگانه غربی ها برای مقابله با اعتراض ها و آشوب هاست چنانچه غرب تعریفی که از اعتراض ها ارایه می دهد نه یک تعریف فنی و کارشناسی بلکه تعریفی منفعت گرایانه است.
خطیب نماز جمعه تبریز افزود: برخورد آن ها با مقوله آشوب ها دوگانه و گزینشی است و آن ها معتقد هستند که آشوب خوب و بد وجود دارد و آشوب خوب همسو با منافع غربی هاست ولی اگر اعتراض در کشورهای خودشان و علیه منافع دولت های خودشان باشد، بد است.
وی با اشاره به اظهارات روسای کشورهای اروپایی در چند روز اخیر در خصوص ضرورت برخورد سخت با اعتراضات صنفی خودشان، اظهار داشت: این اظهارات با رفتار آن ها در مقابل آشوب های ایران نشان می دهد که یک استاندارد دوگانه را در این زمینه در پیش گرفته اند که باید تبیین شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به روز جهانی خاک، گفت: خاک یکی از منابع طبیعی و مهمترین زیربنای تمدن هر کشوری بوده و مسیر پیشرفت از خاک فراهم می شود برای تشکیل یک سانتی متر خاک حدود ۱۰۰ سال یا حتی هزار سال زمان لازم است.
امام جمعه تبریز با تاکید بر حفاظت از خاک حاصلخیز از سوی سازمان جهادکشاورزی، ادامه داد: از سالیان گذشته استفاده بی رویه و نامناسب از منابع خاک و آب موجب از بین رفتن خاک حاصلخیز در دنیا و ایران شده و زندگی میلیاردها نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم وابسته به خاک است.
خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به فوت استاد «اسفندیار قره باغی»، یادآوری کرد: جامعه هنری و هنردوست ایران، صدای ماندگار انقلاب و بزرگمردی از تبار فرهنگ و هنر را برای همیشه از دست داد و این استاد موسیقی و آواز را نسل های دیروز و امروز با آواز و سرودهایی که مضون جنگ و انقلاب دارد می شناسند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه آواز و آهنگ حماسی «آمریکا آمریکا مرگ به نیرنگ تو» این استاد در جان همه آزادیخواهان و استکبارستیزان وطن پرست نشست و ماندگار شد، گفت: «قره باغی» نامی بزرگ و جریان ساز در عرصه هنر انقلاب است که با طنین پرشکوه خود بر وادی موسیقی ایران و دفاع مقدس در مهمترین و عظیم ترین رویدادهای تاریخ کشور نقشی بی بدیل داشت.
وی با اشاره به سوابق کاری و مسئولیت های استاد قره باغی، افزود: این چهره شاخص موسیقی کشور خوانندگان و موسیقی دانان بسیاری را تربیت و تقدیم جامعه موسیقی ایران کرده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت: نام این استاد در کنار نام بزرگان موسیقی برای همیشه بر تارک سپیده فرهنگ پربار موسیقایی این سرزمین خواهد درخشید./*
  • نوشته شده
  • در جمعه 18 آذر 1401
  • ساعت 19
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh