امـروز : چهارشنبه 9 خرداد 1403
تاریخ : شنبه 26 آذر 1401
کد 24639

امام جمعه تبریز :

تاکید امام جمعه تبریز به مواجه درست با جنگ ترکیبی دشمن

نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی با تاکید بر مواجه درست با جنگ ترکیبی دشمن گفت: برای نا امید کردن دشمن در این جنگ باید مجاهدت شبانه روزی داشت.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با بیان اینکه جنگ ترکیبی دشمن کاملا عینی است و سفره مردم را هدف قرار داده است، گفت: هر چند اغتشاشات اخیر رنگ و بوی سیاسی داشت اما در حقیقت فرصت پیشرفت و آرامش اقتصادی کشور را هدف قرار داد که علائم آن در نوسانات بازار ارز و طلا دیده میشود.
خطیب نمازجمعه تبریز با تذکر به مسئولان اقتصادی کشور؛ که آیا از قیمت دلار، خودرو، سکه، طلا و مسکن خبر دارید؟ تصریح کرد: هر چند سیاست‌های بانک مرکزی نیز به این نوسانات دامن زده است، اما از دولت خدمتگزار و مسئولان اقتصادی کشور انتظار داریم که عالمانه و حکیمانه این مشکلات را از سر راه مردم بردارند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه ارکان دولت و مجلس باید در عرصه های تأمین معیشت مردم گام‌های جدی بر دارند، تاکید کرد: این فشار برای قشر زحمتکش و قشر پایین جامعه است و اتفاقاتی که طی هفته‌های اخیر و با سرعت بیشتر در بازار ارز رخ داده مسئله مهمی است.
وی ادامه داد: تحولات اقتصادی و سیاست اقتصادی از عوامل مختلفی متأثر می‌شوند که طبیعتاً اغتشاشات اخیر هم یکی از عوامل نوسانات ارزی است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: این معنا بار دیگر برجسته شد که هر چند حوادث و ناآرامی‌های اخیر رنگ و بوی سیاسی داشت، اما در حقیقت حرکت و پیشرفت و آرامش اقتصادی ایران مورد هدف قرار گرفت و علائم آن خود را نشان می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در اغتشاش‌های اخیر ایران اظهار کرد: این رژیم همواره ۲ هدف راهبردی را طبق سیاست‌های اعلامی خود بر علیه ایران پیش برده است اول توقف صنعت هسته‌ای ایران دوم توقف قدرت نظامی جمهوری اسلامی تا نتواند از تراز قدرت نظامی اسرائیل عبور کند.
وی خاطرنشان کرد: رکن این راهبرد ایجاد نافرمانی مدنی و ایجاد جنگ داخلی و قومیتی در ایران و انهدام مراکز هسته‌ای و صنعتی است و آمریکا نیز کمک ۱.۵میلیون دلاری را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه کرد: از نظر صهیونیست‌ها مردم ایران باید به جان هم بیفتند و عملیات ترور و خرابکاری مکمل این اقدامات اجرا شود و طبق راهبرد صهیونیست‌ها باید به مردم ایران آنقدر فشار آورد تا در ۲ جبهه وارد جنگ شوند اول جنگ با حاکمیت و دیگر مخاصمه با خودشان.
خطیب نمازجمعه تبریز گفت: صهیونیست و آمریکا معتقد هستند ایران باید چنان درگیر مسائل و بحران‌های داخلی شود تا به اجبار فعالیت‌های هسته‌ای و محور مقاومت و گروه‌های نیابتی را فراموش کند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به لغو عضویت ایران از کمیسیون مقام زن در سازمان ملل گفت: کشورهایی که خود به عنوان بزرگترین ناقضان حقوق زنان در دنیا شناخته می شوند ایران را از این کمیسیون حذف کردند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم یادآور شد: ایران از سال ۱۹۹۸ در چند دوره ازجمله ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به عضویت این کمیسیون انتخاب شده است و بر اساس رای گیری نهاد سازمان ملل در آوریل ۲۰۱۴ عضویت ایران در کمیسیون مقام زن برای دوره ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ تمدید شد و نیز در دوره جدید از مارس ۲۰۲۲ عضویت جدید آغاز و قرار بود تا مارس ۲۰۲۶ ادامه یابد ولی ناقضان واقعی حقوق زنان، ایران را از این کمیسیون حذف کردند.
امام جمعه تبریز همچنین به صرفه جویی در مصرف گاز تذکر داد و گفت: باید در مصرف گاز صرفه جویی کنیم تا کمبودی در فصل سرما پیش نیاید. وی همچنین با اشاره به مشکلات زیست محیطی در استان و آلودگی هوا که در روز‌های اخیر موجب تعطیلی مدارس در تبریز شد، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده مشکلات آلودگی هوا در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در استان با توصیه به مسئولان استانی و شهرداری تبریز گفت: شهرداری تبریز به نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل و ناوگان عمومی اقدام کند و مردم نیز از وسایل نقلیه عمومی برای کاهش آلودگی هوا استفاده کنند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: دانشگاه ها از حوزه ها سختکوشی در کسب علم و حوزه ها از دانشگاه ها تخصص گرایی را بیاموزند.
امام جمعه تبریز روز تحقیق، پژوهش و فناوری را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: امیدواریم مراکز دانشگاهی، حوزه های علمیه و مراکز تحقیقاتی به وظایف خود عمل کنند و پژوهش را محور کارها قرار دهند./*
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 آذر 1401
  • ساعت 09
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh