امـروز : شنبه 13 خرداد 1402
تاریخ : شنبه 3 دي 1401
کد 24648

امام جمعه تبریز :

نتیجه مذاکرات باید در سفره مردم تأثیرگذار باشد

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر مواجه آگاهانه و تمرکز بر روی راهبردهای رهبر معظم انقلاب در مذاکرات، گفت: خواسته ما از دستگاه دیپلماسی این است که نتیجه مذاکرات در سفره مردم تأثیرگذار باشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه غربی‌ها برای مواجهه با ایران چاره‌ای جز بازگشت به میز مذاکره ندارند، اظهار کرد: این هفته شاهد بازگشت به میز مذاکره در اظهارات غربی ها بودیم در حالی که بعد از یک توقف چند ماهه و پایان یافتن آشوب‌های خیابانی حال طرف غربی پیگیر این موضوع شده است.
وی با تاکید بر اینکه به طور قطع جمهوری اسلامی ایران در مقابل زیاده‌خواهی غربی‌ها ایستاده و همچنان روی منافع ملی متمرکز است، تاکید کرد: مقصود ما از مذاکرات انتفاع اقتصادی است و اگر این هدف با فریبکاری توسط غربی‌ها به نتیجه نرسد مذاکره اهمیتی ندارد.
امام جمعه تبریز گفت: اعلام آمادگی برای بازگشت به میز مذاکره از طرف غربی ها عملاً ریختن آب سرد بر جنب و جوش خیالبافانه اپوزیسیون می‌باشد.

وی ادامه داد: سابقه غربی‌ها نشان می‌دهد تقسیم کار کرده‌اند؛ یعنی یک ضلع مذاکرات اروپا طرفین را به میز مذاکره دعوت می‌کند و ضلع دیگر یعنی آمریکا در نقش پلیس بد فرصت مذاکره را تمام یافته می‌گوید.
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم خاطرنشان کرد: با این تناقض، دستگاه دیپلماسی باید مواضع اصولی اتخاذ کند و خوشبختانه تاکنون هم این چنین بوده است، اما نباید خوش بینانه به مسیر مذاکره که خیلی روشن نیست نگاه کنند؛ اینکه غربی‌ها مجبور به احیای مذاکرات شده‌اند به این دلیل است که اغتشاشات پایان یافته و از فشار به جمهوری اسلامی ناامید شده‌اند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه در ترسیم واقعیات کوتاهی داریم، گفت: رهبر معظم انقلاب در جمع خانواده معظم شهدای شاه‌چراغ بار دیگر از کوتاهی رسانه‌ای و فرهنگی در خصوص ترسیم واقعیات گلایه کردند، از این‌رو باید دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای عناصر هنری این قضیه را مثل قضایای گوناگون حفظ کنند تا آیندگان بفهمند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به مقاومت و ایستادگی مردم ایران در حفظ و نگهداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور، خاطرنشان کرد: در تاریخ روایت زیادی از روزهای جنگ و ایستادگی مردم در برابر کشورهای بیگانه وجود دارد، اما ایرانیان همواره می‌کوشند تا تکه‌ای از خاک پاک ایران به دست کشورهای بیگانه نیافتد؛ نمونه برجسته و درخشان از ایستادگی در خود تبریز و آذربایجان سراغ داریم که هنوز در قالب هنر و رسانه مطرح نشده است.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه دشمن درصدد جعل تاریخ و ارائه روایت انحرافی از اتفاقات به دلیل کوتاهی و قصور فرهنگی دستگاه‌های متولی است، اظهار کرد: برای مثال داستان ایستادگی سه سرباز در نوار مرزی ارس قابلیت این را دارد که در قالب فیلم و سریال روایت شود؛ باید حافظه تاریخی این مملکت را با زبان هنر به نسل جوان انتقال دهیم.
وی با اشاره به مناسبت های هفته، سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل(ره) را تبریک گفت و افزود: فراگیری و همگانی شدن امر آموزش در تمام نقاط کشور از جمله در روستاها و مناطق دور دست و محروم نقطه عطفی به برکت انقلاب شکوهمند بود اما باز هم باید بی‌سوادها شناسایی شوند و برای این منظور بسیج همگانی نیاز است.
امام جمعه تبریز همچنین سالروز میلاد حضرت مسیح را به تمام مسیحیان کشور تبریک گفت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه امید است مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با هدایت استاندار و همکاری راه وشهرسازی، بنیاد مسکن و شهرداری تبریز در رابطه با حواشی شهر توجه بیشتری داشته باشند، نسبت به پیامدهای زلزله‌ احتمالی در این شهر هشدار داد.
امام جمعه تبریز همچنین کاهش رشد جمعیت را هشداری برای آینده کشور دانست و گفت: در طول ۱۰ سال گذشته ولادت‌ها در استان ما روند نزولی داشته است به طوریکه در مدت یک سال گذشته یکهزار و صد نفر کاهش در ولادت داریم./*
  • نوشته شده
  • در شنبه 3 دي 1401
  • ساعت 09
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh