امـروز : چهارشنبه 23 خرداد 1403
تاریخ : شنبه 10 دي 1401
کد 24653

خطیب جمعه تبریز :

ثبات بازار باید اولویت مهم دولت باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر ارتباط با افکار عمومی و صحبت با مردم گفت: دولت باید با مردم حرف بزند و شرایط بازار را به ثبات برساند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه تبریز با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در بازدید از وزارت صمت، شناخت درست و دقیق مشکلات و اولویت‌بندی آنها را اولویت مهم دولت عنوان کرد و گفت: میان اولویت‌شناسی و برنامه‌ریزی برای اقدامات مناسب یک‌ کلید مفقوده داریم و همانگونه که رئیس جمهور هم گفت آن کلید، ارتباط با افکار عمومی و صحبت با مردم و امیدبخشی است.
خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه بازار ارز به سرعت تغییر نرخ می‌دهد، ولی تاکنون استدلال قانع کننده ای از مسئولان مرتبط در این خصوص نشنیده‌ایم، ادامه داد: باید به مردم اطمینان داد که دولت صاحب برنامه است چرا که مردم همیشه نشان دادند که حامی و هوادار  انقلاب و طرفدار دولت خدمتگزار هستند، پس باید برای رفع مشکلات مردم با تمام وجود تلاش کرد.
امام جمعه تبریز در ادامه با تاکید بر تبیین نقش رهبری در مدیریت مقابله با فتنه و هدایت امت در جامعه گفت: اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشگاهیان، حوزویان، اهالی فرهنگ و جوانان حزب الهی باید نقش رهبری در مدیریت مقابله با فتنه، هدایت ملت، بصیرت بخشی و گفتمان سازی را در جامعه تبیین کنند.
وی با تاکید بر اینکه آنچه فتنه 88 را خاموش کرد، مدیریت عالمانه رهبر معظم انقلاب بود، افزود: اساتید، طلاب، دانشجویان و اهالی فرهنگ و جوانان حزب الهی باید نقش کانون های خارجی فتنه و در رأس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی و عوامل منطقه ای آنان را در پیگیری آرزوی ناکام براندازی نظام جمهوری اسلامی به مردم تشریح کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: باید چهار دهه ایستادگی، مقاومت ملت ایران و نقش مردم در رویایی با فتنه ها که در سایه پیوند ناگسستنی امت و امامین انقلاب اسلامی در زمان امام راحل و رهبری مقام معظم انقلاب به وجود آمده است را تبیین و تشریح کرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت را فرصتی برای تبیین نقش و جایگاه علمدار شهید مقاومت سردار قاسم سلیمانی در شکل‌گیری جبهه مقاومت، دفع فتنه‌های بزرگ منطقه و واکاوی انگیزه تروریسم دولتی آمریکا در ترور این شهید و همرزم آن عنوان کرد.
امام جمعه تبریز ادامه داد: در فتنه‌های اخیر، آمریکا با برپایی اغتشاشات جدید دارای اهدافی است که شامل فشار حداکثری، جلوگیری از افول آمریکا، عدم تحقق ایران قوی، تضعیف جبهه مقاومت، فرسایشی شدن روند مذاکرات، تجزیه ایران و از بین بردن ارزش‌های دینی است.
خطیب نماز جمعه تبریز یادآوری کرد: رسالت ما در مواجهه با فتنه‌ها در بیان ائمه اطهار(ع) و در چهار مورد گنجانده شده که شامل پناه بردن به درگاه الهی، آگاهی، دانایی و بصیرت برای در امان ماندن از آتش فتنه‌ها، تقوا و نجات از فتنه‌ها و استقرار ذیل ولایت اولیای الهی است.
وی با اشاره به سالروز گرامیداشت یوم الله ۹ دی به عنوان نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی، گفت: ما باید این ایام الله را زنده نگه داریم و مردم تبریز یک روز زودتر از ۹ دی، بصیرت خود را نشان دادند و این کار ستودنی است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  افزود: در این دهه بصیرت، همچنین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سالروز حمله شجاعانه موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد، سالگرد قیام مردم قم در ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ است و برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب این ایام الله را باید گرامی داشت چرا که دهه بصیرت و میثاق با ولایت است.
خطیب نماز جمعه تبریز با قدردانی از مردم آذربایجان برای شرکت در مراسم تشییع شهدای گمنام و اعلام وفاداری خود به انقلاب و آرمان های شهدا، گفت: برخلاف تلاش‌هایی که در چند ماه اخیر، جریان برانداز و نظام سلطه با هدف ارائه تصویری خشن از جامعه به کار گرفتند، روز سه شنبه در سراسر کشور و تبریز صحنه نمایش دلدادگی مردم به فرهنگ ایثار و مقاومت به نمایش گذاشته شد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: تشییع جنازه شهدا نشان داد برای درک واقعیت نباید گوش به صدای رسانه‌هایی داد که با پمپاژ روزانه صدها خبر غیر واقعی سعی در بازنمایی تصویری دارند که فرسنگ‌ها دورتر از چیزی است که در ایران عینیت دارد.
وی همچنین با تبریک میلاد حضرت مسیح به هموطنان مسیحی و ساکن در استان، اظهار داشت: در دنیا کشوری همانند ایران وجود ندارد که اقلیت‌های مذهبی در کنار مسلمانان به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کنند و امید است مردم در دنیا در هر دین و مذهبی بتوانند در کنار مردم این کشورها به صورت مسالمت آمیز به زندگی خود ادامه دهند./*
  • نوشته شده
  • در شنبه 10 دي 1401
  • ساعت 09
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh