امـروز : پنجشنبه 6 ارديبهشت 1403
تاریخ : جمعه 23 دي 1401
کد 24663

امام جمعه تبریز :

اهانت نشریه فرانسوی هجوم به باورهای دینی مردم ایران بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی علیه مرجعیت، گفت: این توهین تنها نسبت به مرجعیت نبود بلکه هجوم به باورهای مردم ایران بود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه نشریه فرانسوی سابقه اهانت به مقدسات اسلام را دارد؛ اظهار کرد: از آنجایی که محور اصلی این اتفاقات در کشور معطوف به مخالفت با مقدسات مردم ایران بود، از این‌رو این اقدام در چارچوب اقدامات معارضانه مدعیان آزادی علیه استقلال مردم ایران است.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: دولتمردان فرانسه در مقابله با نظام اسلامی تردیدی باقی نمی‌گذارد؛ چرا که توهین نشریه شارلی ابدو همان توهین دولت فرانسه به ارزش‌های ملت است از این‌رو دولت فرانسه باید متنبه شود.
خطیب نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه غرب باز هم اشتباه کرده است، افزود: نتیجه‌ این اهانت‌ها باعث اقبال جوانان غرب به دین اسلام شد و این دفعه نیز نتیجه هتاکی قطعاً رغبت جوانان غرب به انقلاب اسلامی را در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به ارایه لایحه بودجه سال آینده کشور توسط رییس جمهور به مجلس گفت: مطالبه ما از مجلس و نمایندگان همکاری به نفع مردم است، بودجه همیشه موافق و مخالفانی دارد و بالاخره هر کدام از موافقان و مخالفان برای خود دلیل خاصی دارند، ولی توصیه بنده به مجلسیان و دولتمردان همکاری هر دو نهاد به نفع مردم است چرا که بودجه کشور به عنوان یک سند مهم مالی باید به نفع مردم تصویب و اجرا شود.
نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: شرایط مردم بسیار شرایط سختی است و باید در بودجه سال آینده سفره و معیشت و اقتصاد مردم و مسکن بی‌خانمان‌ها در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به مناسبت‌های هفته، به قیام ۱۹ دی مردم قم اشاره کرد و گفت: این حرکت برخاسته از حرکت مردم قم و ولایت‌مداری آنها بود که در سرعت‌بخشی روند انقلاب بسیار موثر بود.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: امروز نیز به نام مقدس مادر نامگذاری شده است؛ زن در خانواده همچون گل و عطری خوشبو و هوای پاک تنفس است؛ زن در نقش همسری مظهر عشق و آرامش برای مرد است؛ در نقش مادری نیز زن صاحب حیات است زیرا فرزندان خود را متولد کرده و با عشق بی‌بدیل آنها را پرورش می‌دهد.
امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به فرا رسیدن ۲۴دی ماه گفت: در این روز در سال ۱۳۵۷ مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران منصوب شدند./*
  • نوشته شده
  • در جمعه 23 دي 1401
  • ساعت 17
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در يکشنبه 25 دي 1401
  • ساعت 10
  • توسط abdolah asadi
نظرات شما
captcha refresh