امـروز : پنجشنبه 6 ارديبهشت 1403
تاریخ : جمعه 25 فروردين 1402
کد 24689

آل‌هاشم خطاب به دولتمردان:

مردم وفاداریشان را به نمایش‌گذاشتند، شما هم یک همت کنید

امام جمعه تبریز خطاب به دولتمردان، گفت: این مردم را می‌بینید، هر جا به حضورشان نیاز است حاضر هستند و وفاداری خود را به نمایش می‌گذارند، پس شما هم یک همت کنید.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، اظهار کرد: حضرت امام(ره) با ابتکاری که به خرج دادند و روز قدس را تعیین کردند در واقع بی‌تفاوتی نسبت به مساله فلسطین را از بین بردند و‌ همه را حساس کردند.
وی ادامه داد: امام راحل با اندیشه راهبردی مساله فلسطین را به مساله اصلی جهان اسلام تبدیل کردند، رژیم صهیونیستی قبل از انقلاب در طول ۶ روز سه کشور غربی را اشغال کرده بود ولی الان به برکت راهبردی امام راحل تمام رویاهایش از بین رفته است و دو دهه اخیر شکست‌های پی در پی از جبهه مقاوت متحمل می شود.
امام جمعه تبریز گفت: دغدغه صهیونیست به داخل اسرائیل آمده است چرا که بحران‌های سیاسی که به چالش اساسی تبدیل شده‌اند، الان به یک کابوس واقعی تبدیل شده است. 
وی ادامه داد: اندیشه های امام ملت‌ها را با خوی اشغالگری رژیم صهونیستی آشنا کرد و الان رژیم صهیونیستی در بین ملت‌ها کاملاً منزوی است و فشار افکار عمومی باعث شده تا مقامات دولت های غربی نتوانند تا حمایت قاطعی از صهیونیست را نشان دهد.
نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: اگر در این شرایط هر کشوری بخواهد با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کند دچار خطای محاسباتی شده و باید‌ تاوان دهد.
وی با بیان اینکه آزادی قدس که با ابتکار امام و رهبر معظم انقلاب به گفتمان جهانی تبدیل شده است، گفت: این موضوع دو اثر مهم دارد؛ اولاً با جلوگیری از فراموشی آرمان‌های فلسطین و خیال راحت را از صهیونیست گرفته و تل‌آویو را به یک‌ مسیر هدایت کرده است تا با شدت نزاع سیاسی زمزمه های فروپاشی رژیم صهیونیست به گوش رسد.
وی دومین ‌اثر طراحی ایران با تبدیل شدن مساله فلسطین به مساله جهان اسلام را اهرمی برای وحدت مسلمانان برشمرد و گفت: برخی دولت‌های مسلمان مشکل رژیم صهیونیستی را رفتار خشن او‌ می‌دانند در حالیکه ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران مشکل اسرائیل را موجودیت این رژیم می‌دانیم.
خطیب نماز جمعه تبریز گفت: سیاست چندگانه از سوی برخی دولت‌های مسلمان را شاهد هستیم اما جمهوری اسلامی حق حیات برای رژیم جعلی صهیونیستی قائل نیست و ان شا‌ا... شاهد اضمحلال رژیم صهیونیستی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که  اسرائیل ۲۵ سال آینده خود را نخواهد دید، گفت: گویا خودشان عجله دارند زیرا تظاهرات گسترده توسط رژیم غاصب دیده می‌شود.
آل‌هاشم در خصوص حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی گفت: آفرین بر مردم ایران اسلامی که با این حضور یک هشدار به تمام ابر قدرت‌ها داد.
وی ادامه داد: روز قدس روز شکل‌گیری خاورمیانه اسلام با محوریت قدس شریف است؛ امروز مردم شجاع و غیرتمند آذربایجان در کنار مردم قهرمان ایران اسلامی حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان دادند.
امام جمعه تبریز گفت: روز قدس نماد درگیری کفر و اسلام است؛ وحدت جهان اسلام در حمایت از فلسطین امروز شکل گرفت و لذا شاهد از بین رفتن رژیم غاصب خواهیم بود.
وی گفت: روز قدس روز خروش امواج بلند و سهمگین و فریاد امت متحد اسلام و جوامع اسلامی علیه سال‌ها ستم و اشغال و جنایات رژیم صهیونیستی است؛ قدس روز نمادین برای پیگیری آرمان ماندگار و بینش عمیق و‌ حکمت الهی حضرت امام راحل است.
آل‌هاشم خطاب به دولتمردان، گفت: دولتمردان این مردم را می‌بینید، هر زمان به حضورشان نیاز است با حضور گسترده؛ غیرت دینی خودشان را به نمایش می گذارند و وفاداری خود را به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان میدهند. پس شما هم یک همت و حرکتی کنید.
وی ادامه داد: مگر رهبری در سخنرانی ابتدای سال نگفتند مهار تورم؟ یک حرکتی باید زد برای تحقق شعار سال و در نتیجه شاهد رشد تولید و مهار تورم باشیم.
وی به افول آمریکا از زبان اروپا؛ اشاره کرد گفت: این هفته شاهد سفر رئیس جمهور فرانسه به چین بودیم در حاشیه این سفر او حرف‌های بسیار مهم زده است؛ که نشان می‌دهد اروپا در برابر فشارها برای تبدیل شدن به دنباله روهای آمریکا مقابله خواهد کرد و همچنین اروپا باید وابستگی خود به آمریکا را کاهش دهد.
خطیب نماز جمعه تبریز متذکر شد:  شخص مکرون و کشور فرانسه در طول سال‌های اخیر ارتباط بسیار نزدیک با آمریکا داشت اما به نظر می‌رسد با توجه به تحولات جهانی؛ فرانسه به این نتیجه رسیده است که سیاست خارجی خود را مستقل از آمریکا تعریف کند و وارد بحران‌های آمریکا و ارتباط صرف با ایالت متحده نداشته باشد بلکه ارتباط با کشورهای شرقی را گسترش دهد.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: یک موسسه افکارسنجی در طی یک نظرسنجی میزان بی اعتمادی به آمریکا در ایران را بیش از سایر کشورهای منطقه دانست یعنی از ۸۱ درصد از مردم ایران به آمریکا بی اعتمادند. 
وی خاطرنشان کرد: بی‌اعتمادی مردم ایران به آمریکا فراگیرترین واقعیت جامعه است که با وجود بزک آمریکا توسط برخی از جریانات غرب‌گرا این میزان بی اعتمادی به آمریکا در بین مردم ایران قابل توجه است.
آل‌هاشم با اشاره به بیانات رهبر عزیزمان در سخنرانی اولین روز از سال که فرمودند یکی از نقاط قوت ملت ایران استحکام بنیه درونی جامعه اسلامی ماست و خاستگاه استحکام بنیه درونی جامعه ایران را یعنی ایمان دینی مردم را تقویت می کند؛ ادامه داد: شما مظاهر ایمان دینی مردم را در مناسبت‌های مختلف شب‌های قدر که نمایش پرشکوه دینداری اسلامی و درست نقطه مقابل تبلیغات سنگین رسانه‌های معاند بود را دیدید.
وی خطاب به آنهایی که دم از کاهش دینداری و معنویت در بین مردم ایران می‌زنند، باید این روزها را ببینند که مساجد و حسینیه چگونه مملو از جمعیت می‌شود، گفت: وقتی از وضعیت دینداری در یک فرآیند صحبت می‌کنیم باید به مصادیق و مظاهر آن توجه داشته باشیم. مناسک و مناسبت‌ها یکی از وجوه بارز دینداری است و ما این وجه مشخص را در لیالی قدر شاهد بودیم که همین مصلای اعظم تبریز با این گنجایش عظیم مملو از جوانان مومن و انقلابی برای احیای شب قدر بود.
  • نوشته شده
  • در جمعه 25 فروردين 1402
  • ساعت 15
  • توسط abdolah asadi
  • ویرایش شده
  • در پنجشنبه 21 ارديبهشت 1402
  • ساعت 12
  • توسط abdolah asadi
نظرات شما
captcha refresh